Baseny termalne – naturalne piękno

przez | 19 marca 2020

Baseny termalneJesteśmy przekonani o tym że, gorące źródła to odkrycie dwudziestego, albo obecnego wieku. Nic bardziej mylnego, początki źródeł zauważone były już bardzo dawno. W tamtych czasach już mieli przeświadczenie jak dobry wpływ na nasze samopoczucie ma gorąca woda płynąca w głębi ziemi. W starożytności korzystanie ze źródeł termalnych było przeznaczone dla wyższych sfer i miało status czegoś wytwornego.
Kuracja poprzez kąpiele w ciepłych basenach przeżyło bum w XVIII wieku, a publikacja naukowych dowodów na wartościowy wpływ gorących kąpieli na stan naszego zdrowia sprawiło ich błyskawiczny rozwój. Do tego czasu ich wartość jest duża, a my dostajemy coraz większą wiedzę o zdrowotnym działaniu wody. 
Nasza Polska nie jest obszarem pożądanym jeżeli chodzi o zasoby gorących źródeł, z tego powodu, aby zakosztować leczniczych kąpieli powinniśmy wybrać się na położoną blisko Słowację. Baseny i źródła termalne u naszych sąsiadów to zbiór wielu wspaniałych obiektów, przygotowanych na przyjęcie gości przez cały rok.
Największy i najbardziej znany z nich to Tatralandia, która stała się znakiem rozpoznawalnym, jeżeli chodzi o baseny termalne na Słowacji. Kompletną ofertę zdrowotną i rekreacyjną znajdziemy oczywiście w innych uzdrowiskach na Słowacji, których tam nie brakuje.
W skład basenów termalnych wchodzą otwarte i zamknięte pływalnie, baseny ze sztuczną falą, tarasy do korzystania z kąpieli słonecznych, zbiorniki z gorącą wodą leczniczą, oraz, coraz częściej długie zjeżdżalnie, które przyprawiają o zawrót głowy. Ze zbiorników termalnych korzystamy głównie rekreacyjnie, a ostatnio w dużej mierze w celach rehabilitacyjnych.Tatry Słowacja
Regularna kąpiel w gorących źródłach poprawia stan naszej skóry, łagodzi trądzik, oraz znajduje uznanie przy leczeniu bardziej poważnych schorzeń. Może być także swoistym centrum zabawy dla dużych i małych.
Nie tylko to nas spotka jeśli wybierzemy się na wakacje na Słowacji. Wiele atrakcji jak zwiedzanie zamku, zapory wodnej, winiarnię i oczywiście Tatry od innej strony sprawią, że takie wczasy na bardzo długo zostaną w naszych wspomnieniach.

Dodaj komentarz