Gdzie na wakacje? Góry, czy morze? a może…?

przez | 14 marca 2020

Wakacje nad BałtykiemJak każdego sezonu mamy dylemat, gdzie spędzić letni urlop? Przeważnie rozmyślamy czy na urlop wybrać się za granicę, lub ewentualnie nastawić się na piękno naszego kraju. Jeśli zdecydujemy się na urlop w Polsce, powinniśmy dokonać kolejnego wyboru.

Góry i morze – dwa regiony , które przeważnie mamy na uwadze podczas planowania wyjazdu na wakacje. Znaczna większość z nas wskazanie miejscowości na spędzenie wakacji uznaje za trudny problem. Nie są przekonani, gdzie chcieliby wypocząć. Nie mniej jednak wybór warunkuje to, czego dany turysta oczekuje. Każdy z nas jest inny, i oczekuje odmiennych atrakcji. Niektórzy lubią czynny rodzaj spędzania czasu, a inni nie dopuszczają innej opcji niż leżenie na plaży. Oczywiście w górach, jak i nad morzem, wszyscy znajdą coś dla siebie. Coraz częściej nastawiamy się na czynną turystykę i przeważnie zaczęliśmy dzielić urlop na sezon letni i zimowy.
Urlop latem jest przychylny wycieczkom nad nasze polskie morze – Bałtyk. Nie od dziś wiadomo, że ten region jest bardzo bogaty w jod, czyli walory zdrowotne. Dodatkowym atutem jest możliwość zażycia morskich kąpieli, a także atrakcyjnej oferty sportów wodnych. Miejscowości nadmorskie coraz częściej oferują piękne, czyste plaże. Liczne wypożyczalnie sprzętu min. windsurfingowego, kitesurfingowego i żeglarskiego sprawiają, że możemy nieźle zaszaleć. Wakacje nad morzem to idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, które w czasie upałów najprzyjemniej spędzą czas na pluskając się w wodzie i na plaży. Latem nad morzem non stop coś się dzieje. Miłośnicy kultury oraz rozrywki chętnie biorą udział w różnorodnych imprezach, koncertach i festynach, które w niezliczonych ilościach odbywają się najczęściej w pobliżu kąpielisk. Pamiętajmy, iż noclegi nad morzem nie należą do najtańszych i w przypadku upalnego lata Nie będzie łatwo ze znalezieniem wolnych kwater dlatego trzeba o nich pomyśleć na długo przez sezonem.
W górach sezon trwa cały rok. Turystów możemy pogrupować na takich którzy lubią zdobywać szczyty i wspinać się , a także tych którzy kochają białe szaleństwo. Zima w górachPiękno krajobrazu, który zimą w pełni odkrywa swój nietuzinkowy urok, turystów przyciągają warunki klimatyczne. Siarczyste mrozy i biały puch, na które liczymy podczas zimowych eskapad – tam z pewnością nie zawiodą. Aktywni chętnie skorzystają ze stoków i wyciągów. Narciarstwo, jak również snowboard to jedne z najbardziej popularnych i modnych sportów ostatnich lat. Dużo ludzi decyduje się także na spędzenie w przepięknych, górskich hotelach, lub wynajętych domkach góralskich o magicznym, wręcz rodzinnym nastroju – świąt Bożego Narodzenia oraz ostatniej nocy w roku. Te przyjemności są co by nie mówić bardzo drogie i noclegi w Zakopanem stolicy Tatr (miejscu najchętniej wybieranym) nadszarpną nasz budżet.
W tej sytuacji coraz więcej urlopowiczów korzysta z 2 sezonów i dzieli plany wyjazdowe między letnią podróż nad morze i zimowy turnus w góry. Oba rejony natomiast dostosowują swoje oferty przede wszystkim do tej pory, w której mogą spodziewać się na najwięcej odwiedzających.

Dodaj komentarz