Moja pasja – gołębie.

przez | 19 kwietnia 2020

Gołąb Gołębie pocztowe aby odnosiły dobre wyniki muszą być dobrze żywione i trenowane. Właściwie przygotowana mieszanka paszowa powinna brać pod uwagę rożne okresy w życiu gołębi. Pasza musi być sucha nie zawilgocona i nie spleśniała. Otwierając worek z ziarnem musi mieć swoisty zapach. Jeśli nabyłeś już ziarno to teraz musisz mieć właściwe miejsce na jego przechowywanie, a właściwym miejscem będzie drewniana skrzynia lub beczka. Jeśli mamy możliwość to nie pozyskujmy paszy na cały rok, najlepiej kupować w mniejszych porcjach. Opisze kilka sposobów podawania paszy ptakom. Karmidełko automatyczne jest niesłychanie dobrym rozwiązaniem dla hodowców, którzy nie chcą albo nie mogą codziennie hodować gołębi. Złaknione gołębie wydziobując karmę sprawiają, że automatycznie korytko podsypuje nową porcję paszy. Wadą tego automatu jest, że gołębie będą wybierać najlepsze karmy. Serwowanie z ręki karmy to rzadko spotykany zwyczaj chyba dlatego, że przed porą karmienia powinno się gruntownie wysprzątać gołębnik.

Rozwiązanie to ma dwa minusy. Pierwszy trzeba dbać o schludność w gołębniku a szczególnie o podłogę na, którą jest wysypywana karma. Gołębie ras małych są przeganiane od serwowanej karmy przez gołębie o wiele większe. Aby rozwiązać problem wystarczy oddzielić gołębie w godzinie karmienia. W okresie wiosenno-jesiennym żywienie gołębi odbywa się 3 razy dziennie, natomiast w zimie 2 razy dziennie.

Pojenie ptaków odbywa się za pomocą specjalnych poidełek, które są tak zbudowane aby gołębie nie brudziły wody. Woda w poidełku powinna być codziennie zmieniana na nową. Jeśli mamy stado liczące 50 gołębi musimy im udostępnić 5 litrów wody na dzień. Co jakiś czas przemyjmy poidełko w, którym czają się groźne.

Dodaj komentarz